در حال بارگیری...

وب سایت شخصی بهنام اتابکی!

شما بیشتر از زمان می ارزید

موبایل: 09194442359

سبد خرید

آموزش فتوشاپ – قسمت سوم

  • توسط یاسمن زرگری سامانی
  • آبان ۱۲, ۱۳۹۸
  • 0 دیدگاه
  • 490 نمایش ها

آموزش فتوشاپ

با سلام خدمت همراهان سایت atabaky.com با یکی دیگر از مجموعه آموزش فتوشاپ با شما هستیم. در این قسمت می خواهیم نتیجه ای مانند تصویر زیر داشته باشیم. از اینکه ما را از نظرات خود در مورد این مجموعه مطلع می سازید، کمال تشکر را داریم.

فتوشاپ

برای شروع ابتدا به فایلی که درآن غار وجود دارد می رویم و آن را در فتوشاپ باز می کنیم. با استفاده از ابزار quick selection قسمت بیرون غار را که شامل کاراکتر مرد ما نیز می شود انتخاب می کنیم و آن را ماسک می کنیم. همان طوری  مشاهده می کنید قسمت های داخل غار حذف شده و ما این را نمی خواهیم پس از کلید میانبر  ctrl + l  استفاده می کنیم تا عمل reverse اتفاق می افتد.

تا اینجای کار باید تصویری مشابه تصویر زیر داشته باشیم.

تصویری داریم که نشان دهنده ی پس زمینه ی ما و تصویری از یک شهر است آن را درگ می کنیم و بر قسمت خالی خود جایگزین می کنیم. دقت داشته باشید قسمت هایی که مرز بین شهر و غار است را با استفاده از ابزار هایی مانند select و یا brush به حالتی طبیعی نزدیک کنید.

در ادامه شما پس زمینه ی شهر را به smart object تبدیل کنید تا اگر تغییراتی برروی آن اعمال کردید کیفیت آن کاهش پیدا نکند. قدم بعدی استفاده از filter ها برای محو کردن پس زمینه است. پس به منوی Filter مراجعه کرده و گزینه ی gaussion blur را انتخاب کنید.منو ای که پیش روی شما باز می شود مربوط به همین تغییرات است که آن را بر روی ۶ قرار می دهیم.

 

قدم بعدی که انجام می دهید ،ایجاد لایه ای جدید و سپس استفاده از brush بارنگ سفید رو به نارنجی، به منظور ایجاد حاشیه ای سفید رنگ در اطراف روزنه غار است. این موضوع باعث می شود که تصویر شما بعد پیدا کند. تا اینجای کار شما به طور تقریبی پس زمینه ی خود را ایجاد کرده اید. در ادامه به سراغ تصویر پسرک می رویم و با استفاده از ابزارهایی که فتوشاپ در اختیار ما می گذارد آن  را از پس زمینه جدا می کنیم.

در این مورد پیشنهاد می کنیم از ابزار quick selection tool استفاده کنید. نتیجه بسته به ابزاری که استفاده می کنید می تواند متفاوت باشد.

تصویر پسرک را به تصویر اصلی منتقل می کنیم و بر روی صخره جایگزین می کنیم. برای شروع ماسکی که در تصویر پسرک در ان موجود است را با استفاده از levels از منوی adjustment layer ها ویرایش می کنیم.

برای طبیعی شدن این کاراکتر می توانید لایه ای جدید ایجاد کنید و سپس برای آن clipping mask ایجاد کنید. از کلید میانبر shift + f5 استفاده کرده و در قسمت contents گزینه ی ۵۰% gray را انتخاب می کنیم. اگر تا اینجای کار همراه با ما جلو آمده باشید، شخصیت پسر رو به طوسی شدن می رود.

حال برای اینکه بتوانید نتیجه ی مطلوب را بدست بیاورید، از قسمت  blend mode می توانید حالت ترکیبی تصویر را به  overlay تغییر بدهید و سپس با استفاده از ابزار های dodge and burn برای کاراکتر خود سایه و بعد ایجاد کنید. از ابزار dodge به منظور تیره کردن نواحی راست کاراکتر و از burn برای سمت چپ استفاده کنید. اینکار باعث می شود که نحوه تابش آفتاب به خوبی نمایش داده شود.

کار دیگری که می توانید انجام دهید ایجاد inner glow در راستای تابش آفتاب است که به کار شما ظرافت بیشتری می بخشد. تنظیمات آن را می توانید با استفاده از Layer style تغییر دهید و بسته به سلیقه ی خود آن را عوض کنید ولی دقت داشته باشید که Inner glow را باید بر روی لایه ی کاراکتر خود اعمال کنید.

در نهایت برای اینکه بتوانید جایی که کاراکتر است را با زمین همخوان کنید، می توانید لایه ای بالا سر لایه ی کودک خود ایجاد کنید و سپس با استفاده از Brush و رنگ صخره ها همراه با opacity پایین در کنار کفش های کودک سایه هایی ایجاد کنید تا در واقع در محیط اطراف همخوانی به وجود بیاوریم.

 

البته دقت داشته باشید تصویری که در بالا مشاهده می کنید تصویر اولیه از کاری است که انجام می دهیم، شما می توانید blend mode تصویر را تغییر دهید و یا با eraser با Opacity پایین مقداری آن را محو کنید.

برای اینکه بتوانیم فضای غار را مقداری رو به سردی ببریم، لایه ای جدید تر ایجاد کنید و سپس با استفاده از brush آبی رنگ اطراف غار را رنگ آمیزی کنید می توانید با تغییر blend mode آن را بر روی پس زمینه فیکس کنید.

هواپیمایی که وجود دارد را با بر روی تصویر اصلی می آوریم همان طوری که در تصویر ابتدای مقاله دیدیم هواپیما باید محو باشد بدین منظور از filter ها و فیلتر Blur استفاده می کنیم. گزینه ی مناسب می تواند گزینه ی gussian blur باشد. مقدار آن باید کمتر blur ای که بر روی پس زمینه اعمال کرده ایم باشد.

با استفاده از لایه ای جدید و Brush مقداری رنگ سفید با opacity کم بر روی هواپیما اعمال می کنیم. از دیگر object هایی که برای این تصویر قابل استفاده است توپ فوتبال است. همانند تصاویر قبلی توپ را بر روی تصویر اصلی درگ می کنیم و آن را در مکان مناسب و سایز مورد نظر اعمال کنید.

در آموزش فتوشاپ با استفاده از کلید میانبر ctrl + l  میتوانید level توپ را تغییر دهید. و سپس با استفاده از ctrl + b رنگ های آن را بالانس کنید .سعی کنید رنگ آن را به سمت آبی و تیره بودن ببرید. همانند دیگر آیتم هایی که در تصویر بود از dodge و burn استفاده کنید تا بتوانید سایه روشن وبعد در تصویر به وجود بیاورید. سایه ای برای توپ به وجود بیاورید. می توانید از brush برای به وجود آوردن این موضوع استفاده کنید.

تا اینجای کار تصویر ما تمام شده است ولی برای اینکه بتوانیم رنگ تصویر را رو به محو و جذابیت بهتر ببریم می توانیم لایه ای جدید ایجاد کرده و آن را با استفاده از گزینه ی gradient map از منوی adjustment layer  ها دست خوش تغییر قرار دهیم.

ابتدا رنگی که برای ما ایجاد می شود آبی fade است.سعی کنید با استفاده از گزینه هایی که فتوشاپ در اختیار شما می گذارد رنگ تصویر را به سمت محو بودن ببرید. ترجیحا همانند تصویر زیر عمل کنید و رنگ های Gradient را همانند تصویر زیر اعمال کنید. سپس opacity آن را کم کنید تا هرچه بیشتر طبیعی به نظر برسد.

Levels تصویر خود را باز هم به سمت آبی ببرید تا سردی بیشتری را القا کند. می توانید از کانال های رنگی کمک بگیرید و کمی رنگ قرمز تصویر را به منظور القای غروب افزایش دهید. گزینه ی curves نیز از امکاناتی است که می توانید برای ایجاد فضای سرد موثر است.

در این مرحله به عنوان مرحله نهایی از میانبر ctrl + shift + alt + e استفاده کنید تا تصویر و تمام لایه هایی که ایجاد کردید بر روی یک لایه قرار بگیرند سپس با استفاده از منوی filter و گزینه iris blur مقداری تصویر خود را مجددا Blur کنید و کودک را در مرکز  قرار دهید.

استفاده از تمامی این آیتم ها اختیاری بوده و می تواند بسیار موثر باشد. امیدوارم از این آموزش فتوشاپ استفاده کافی را برده باشید و ما را در دیگر قسمت های آموزش فتوشاپ همراهی کنید.

پاسخی بگذارید